Szybki kontakt : 690 809 690
biuro@kk-company.pl

Soft Care Med 500ml z pompką

soft-care-medPreparat do higienicznej i chirurgicznej dezynfekcji rąk o skuteczności wobec takich wirusów jak BVDV, norowirus, grypa A (H1N1), rotawirus, zapalenie wątroby typu B, HIV, MRSA i innych powszechnie występujących infekcji.

Soft Care Med jest alkoholowym preparatem na bazie mieszaniny propan-1-olu i propan-2-olu.
W celu uzyskania jak najlepszej skuteczności dezynfekcji wykorzystano efekt synergistyczny działania różnych form alkoholu propylowego.

Preparat zawiera związki nawilżające jak gliceryna i zagęszczające, które zapobiegają wysuszaniu skóry. Produkt został przebadany pod względem bezpieczeństwa stosowania oraz toksykologii i dopuszczony przez certyfikowane laboratorium.
Produkt jest używany do kontroli infekcji i osiąga wysoką skuteczność przeciwko norowirusom, grypie A (H1N1), rotawirusom, wirusom zapalenia wątroby typu B, HIV, MRSA i innych powszechnie występujących infekcji.

Większość preparatów alkoholowych do dezynfekcji rąk, jako główne substancje czynne zawiera etanol lub propanol, które są skutecznymi składnikami. Ale Soft Care Med, który jest mieszaniną propanolu posiada wyjątkowe zalety w stosunku do konkurencji.

Produkty na bazie etanolu mają temperaturę zapłonu 19oC lub mniej i są klasyfikowane jako wysoce łatwopalne podczas gdy większe cząsteczki molekularne propanolu powodują, że Soft Care Med H5 ma temperaturę zapłonu 24oC (powyżej temperatury pokojowej), a zatem jest klasyfikowany wyłącznie jako produkt łatwopalny. Jest to duża zaleta dla magazynowania i przeładunku produktów.

Istnieje również niewielkie, ale realne ryzyko konsumpcji produktów alkoholowych przez pacjentów czy odwiedzających. Propanol zmniejsza to ryzyko, ponieważ jest niesmaczny.

Substancje zagęszczające użyte w Soft Care Med H5 gwarantują, że żel nie ścieka z dłoni oraz wymuszają optymalny czas wcierania dzięki czemu produkt dostarcza wysoką skuteczność mikrobójczą. Postać żelu zapewnia także oszczędne i precyzyjne dozowanie. To sprawia, że Soft Care Med jest łatwiejszy i skuteczniejszy w użyciu niż preparaty w płynie
Soft Care Med 500 ml z pompką dozującą